آب و رسانه
 
به‌زودی در قسمت‌های مرکزی ایران آب تمام می‌شود
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۷
کد مطلب: 466
 
به‌زودی در قسمت‌های مرکزی ایران آب تمام می‌شود
کم آبی یکی از بحران‌هایی است که کشور‌های زیادی در خاورمیانه را گرفتار کرده؛ دلیل هم نداشتن منابع آبی عنوان می‌شود. به دلایل مختلف چندین سال است ایران هم با این بحران روبرو شده است، بحرانی که پیامد های آن خشکی دریاچه ارومیه، خشک شدن زاینده رود، مهاجرت مردم به شهر های بزرگ و ... حتی برخی از کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که تا ۷ سال دیگر منابع آبی ایران تمام می شود.
چندی پیش پروفسور پرویز کردوانی پدر کویر شناسی ایران با حضور در کافه خبر در گفتگو با خبرآنلاین از عوامل ایجاد این بحران آب در ایران گفت.
تا حالا مدیریت در مورد کشاورزی، چاه، آب و... غلط بوده و فقط به فکر به توسعه بودیم؛ می گفتند کارخانه ها را زیاد کنید، کشاورزی را گسترش بدهید و ... مثلا صنایع در شعاع ۵۰ کیلومتری اصفهان و شعاع ۲۵ کیلومتری تبریز قرار دارند. کشاورز و کارخانه دار هم مقصر نیستند چون ما فقط به آنها گفتیم توسعه بدهید و به آنها هیچ راه کاری پیشنهاد ندادیم. الان به جایی رسیده که تازه دارند درب چاه ها را می بندند، در مصرف شهری به مردم می گویند در مصرف آب صرفه جویی کنید، در صنعت هم همینطور. اما نه، فقط گفتن فایده ای ندارد. رسانه ها هم فقط مسائل را می گویند و هیچکس نمی گوید چه اقداماتی باید انجام بدهیم.

ادامه مطلب
Share/Save/Bookmark