همایش فرصت های سرمایه گذاری کرمان

همایش معرفی فرصت های سرمایه گذاری استان کرمان با حضور مسئولان ملی، استانی و بین المللی در مرکز بین المللی تحصیلات تکمیلی و پیشرفته کرمان (هایتک) در تاریخ ۲۲ و ۲۳ تیر ماه ۱۴۰۱ و به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی کرمان با ۱۶ پنل تخصصی برگزار شد.

در ابتدای پنل تخصصی آب که در روز پنج شنبه ۲۳ تیرماه برگزار شد، آقای مهندس ارشدی، معاون سابق مرکز امور اجتماعی آب و انرژی وزارت نیرو، به عنوان مدیر پنل به اختصار به شرح رابطه آب با توسعه و جامعه پرداختند. در ادامه وضعیت فعلی منابع آب استان و طرح سازگاری با کم آبی در کرمان توسط آقای دکتر روزبهانی، دبیر کارگروه سازگاری با کم آبی شرکت سهامی آب منطقه ای کرمان، تشریح شد و آقای دکتر جلال کمالی، عضو کمیته تحقیقات و فناوری شرکت سهامی آب منطقه ای کرمان، ضمن ارائه وضعیت منابع آب در کشور و استان به ضرورت مدیریت همه جانبه آب شامل توجه همزمان به مدیریت انرژی، اقتصاد، آثار اجتماعی و … اشاره کردند. همچنین خانم دکتر زند رضوی، روزنامه نگار و پژوهشگر حوزه آب و رسانه، به مدیریت ارتباطات ذی نفعان در حکمرانی محلی و رویکردهای متفاوت آنها در برخورد با مسئله آب پرداختند. در ادامه خانم مهندس گل کار به عنوان دبیر پنل، پژوهشگر اندیشکده تدبیر آب ایران، با ذکر یک مثال واقعی از وضعیت منابع آب رفسنجان به ضرورت بررسی و توجه به بستر تاریخی و وابستگی به مسیر طی شده مسئله آب در هر محدوده مطالعاتی پیش از اتخاذ سیاست های آبی در بدنه حکمرانی و حتی پیش از سرمایه گذاری در هر منطقه، تاکید داشتند.

آقای دکتر ذبیح الله اعظمی نماینده مجلس شورای اسلامی از کرمان نیز در این جلسه حضور داشتند و ضمن اشاره به صحبت های سخنرانان ادامه دادند که مسئله بعدی ما جنگ بر سر آب است و ما نباید آب این سرمایه ارزشمند نسل های آینده را این چنین غارت کنیم و لازم است در راستای حفظ منابع آبی در بخشهای مختلف مربوط به آب سرمایه گذاری کنیم.

در یک ساعت پایانی این نشست، حاضرین با طرح پرسش ها و دیدگاه های خود در خصوص این همایش، به گفتگو و تبادل آرا با اعضای پنل پرداختند.

فرم ثبت نظرات

نام
ایمیل
متن
متن