یزد وارث فرهنگ در حوزه حفاظت منابع آبی

 

فرماندار بافق گفت: تنها راه درمان و نجات بحران آب برقراری تعادل بین منابع آبی و مصرف آن است. سید مهدی طلایی مقدم فرماندار بافق در نشست شورای حفاظت از منابع آبی شهرستان با عنوان رویداد ابی، گفت: موضوع هم صدایی و همگرایی در استان یزد مسئله آب است.

او ریشه حفاظت در آب را به تاریخ گذشته استان یزد عنوان کرد و افزود: حفر قنوات و آبیاری کوزه‌ای نشات گرفته از خوی قناعت و سختکوشی یزدی‌ها در مورد تامین و نگهداری آب دارد.

طلائی مقدم، استان یزد را وارث فرهنگ در حوزه حفاظت از منابع آبی دانست و گفت: در حال حاضر با توجه به وخامت وضعیت آب‌های زیرزمینی در استان و شهرستان، تنها راه درمان و نجات بحران آب برقراری تعادل بین منابع آبی و مصرف آن است.

فرماندار بافق ضمن تقدیر از حساسیت بجا و خوب شرکت آب منطقه‌ای استان در حفظ و نگهداری سفره‌های آب زیرزمینی، گفت: باید در کنار مقررات و قوانین با تعامل، همدلی و فرهنگ دیرین کشاورزان و دامداران به فکر تامین آب و حفظ منابع آبی برای نسل‌های آینده باشیم.

او افزود: وقتی کشاورز و بهره بردار اثرات مثبت طرح ملی احیاء آب و تعادل بخشی منابع آب‌های زیرزمینی را مشاهده کنند، مشخصا با هم صدایی برنامه هم اجرا می‌شود و شکل می‌گیرد.

به گفته سید مهدی طلائی مقدم موضوع مهم در شهرستان بافق تامین آب شرب و صنعت است که با توجه به رشد توسعه شهرستان بافق در حوزه صنعت و مهاجرپذیر شدن این شهرستان نگاه ویژه‌ای در برنامه ریزی و بررسی‌های آینده برای تامین آب شرب شهرستان بافق دیده شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

فرم ثبت نظرات

نام
ایمیل
متن
متن