کنفرانس روش‌های کاربردی حل مسائل بیلان آب

نخستین کنفرانس ملی روش‌های کاربردی حل مسائل فنی بیلان آب کشور با حضور بیش از ۱۵۰ نفر از متخصصین و کارشناسان خبره از شرکت‌های آب منطقه‌ای استان‌ها، شرکت مدیریت منابع آب ایران و همچنین اساتید و دانشجویان دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی کشور به میزبانی اندیشکده تدبیر آب ایران و مؤسسه آب دانشگاه تهران در روزهای ۲۷ و ۲۸ آذرماه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران برگزار گردید.

در این کنفرانس مسائل و چالش‌های فنی محاسبه بیلان آب در ایران از طریق برگزاری ۴ نشست تخصصی (تحولات صورت‌بندی، اسلوب و دوره زمانی محاسبه بیلان، تبخیر و تعرق واقعی، تجاری سازی و توسعه کسب و کارها مبتنی بر اطلاعات آب و اقلیم و کاربرد روش‌های نوین در برآورد اجزای بیلان آب حوضه آبریز دریاچه ارومیه) و ارائه مجموعه‌ای از مقالات مورد بررسی قرارگرفت.

در انتهای این برنامه ۲ روزه، پیش‌نویس بیانیه‌ای با همکاری جمعی از متخصصین حاضر در این کنفرانس تهیه و قرائت گردید. مقرر گردید تا پس از دریافت نقطه‌نظرات پیشنهادی، این پیش‌نویس اصلاح و تقدیم مقام عالی وزارت نیرو شود.

کارگاه‌های جانبی این کنفرانس (آشنایی با اصول و مبانی محاسبه بیلان آب، حسابداری آب و کارکرد آن در مدیریت منابع آب، ضرورت و ملاحضات بازنگری روش محاسبه و تدقیق ضرایب هیدرودینامیک آبخوان ها، آشنایی با چالش های برآورد مؤلفه ها در مدلسازی بیلان و معرفی موارد قابل ارتقاء و استفاده از فناوری سنجش از دور (RS) در حل مسائل فنی بیلان آب) به صورت مجازی در روزهای ۲۹و ۳۰ آذرماه برگزار گردید. محتوی این کارگاه‌ها به زودی از طریق تارنمای برنامه ملی به آدرس upwb.ir در اختیار علاقمندان قرار خواهدگرفت.

 

عنوان دانلودها
بیانیه پایانی کنفرانس 94

فرم ثبت نظرات

نام
ایمیل
متن
متن