نشست بازتخصيص در اصفهان

نشست بازتخصیص آب در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان اصفهان

در این نشست که روز شنبه مورخ ۱۲/۰۸/۱۳۹۸، به میزبانی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اصفهان و با حضور تنی چند از اعضای محترم هیئت‌های نمایندگی اتاق‌های بازرگانی استان‌های کرمان و اصفهان و شماری از مسئولین و پژوهشگران اندیشکده تدبیر آب، به ریاست آقای قلمکار (نایب رئیس اتاق بازرگانی اصفهان و ریاست کمیسیون آب و کشاورزی این اتاق) برگزار گردید، برخی از مسائل و موضوعات مدیریت آب در حوضه زاینده‌رود مورد بحث و گفت‌وگو قرارگرفت.

در ابتدای این جلسه آقای آرش علوی (عضو هیئت رئیسه اتاق بازرگانی استان کرمان) ضمن قدردانی از اتاق بازرگانی اصفهان برای میزبانی این جلسه، به تبیین جایگاه و اهمیت مسأله آب و ضرورت، اهداف و دلایل شکل‌گیری اندیشکده تدبیر آب ایران پرداختند. ایشان ابراز امیدواری کردند که این ملاقات بتواند به عنوان سرآغازی برای آشنایی بیشتر اتاق‌های بازرگانی با ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های یکدیگر، زمینه‌ همکاری‌های بیشتر و هم‌افزایی این ظرفیت‌ها جهت چاره‌جویی مسائل و مشکلات بویژه در حوزه آب را فراهم آورد. در ادامه، آقای سید احمد علوی (دبیر اندیشکده تدبیر آب ایران) ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص ساختار و دامنه فعالیت‌های اندیشکده به ذکر سابقه فعالیت‌های این مرکز از بدو شکل‌گیری و مواردی از فعالیت‌های در دست انجام آن پرداختند. سپس پژوهشگران اندیشکده(آقايان سروش طالبي و جلال ميرنظامي) به ارائه توضیحاتی پیرامون طرح پژوهشی بازتخصیص پرداخته و به ذکر پاره‌ای از نتایج و دستاوردهای آن در خصوص وضعیت بازتخصیص، از گذشته تا کنون، در حوضه زاینده‌رود پرداخته و پیشنهادات خود جهت اصلاح این وضعیت را ارائه نمودند. 

در ادامه آقای صادقی (عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی اصفهان) با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب و ضرورت پذیرش و پرهیز از اشتباهات صورت گرفته در طول 4 دهه گذشته و بکارگیری ظرفیت‌ها و نیروهای جوان و آگاه برای چاره‌جویی مسائل، از تلاش‌های صورت‌گرفته در این پژوهش قدردانی و بر تداوم آن تأکید نمودند. در خاتمه نیز آقای قلمکار ضمن قدردانی از تلاش‌های ارزشمند پژوهشگران اندیشکده برای توجه به مسأله زاینده‌رود، پیشنهاد تشکیل کمیته مشترکی با حضور اتاق‌های بازرگانی کرمان، اصفهان و چهارمحال بختیاری (پس از طرح و تصویب در هیئت‌های نمایندگان اتاق‌های مربوطه) جهت همگرایی تلاش‌ها و ادامه فعالیت‌ها در این زمینه را ارائه نمودند.

فرم ثبت نظرات

نام
ایمیل
متن
متن