نقشه‌راه آب کشور

خبرگزاری‌های کشور اعلام کردند «نقشه‌راه آب کشور» که در دولت سیزدهم طراحی و تدوین شده است، در آخرین جلسه شورای‌عالی آب در تاریخ شش آبان، رونمایی شد و به تصویب اعضا رسید.

«مهدی ضرغامی»، مدیرکل اثربخشی سرآمدان و نخبگان بنیاد ملی نخبگان، به «پیام ما» می‌گوید که از سند مصوب در شورای‌عالی آب، هم در کلیات و هم در جزئیات بی خبر است. ضرغامی به تدوین سند راهبردی آب با مشارکت مرکز پژوهش‌های مجلس اشاره می‌کند: «چون پیش‌نویس این سند را ندیدم و هم هیچ اطلاعاتی از محتوای آن در اختیار ما نیست، نمی‌توانم نظری در مورد اینکه آیا این سند برای همهٔ ذی‌نفعان آب شمولیت دارد یا خیر، همچنین کیفیت و کارایی آن ارائه کنم.

.. «سید محمدعلی بنی‌هاشمی» استاد دانشگاه تهران و یکی از امضاکنندگان نامه به رؤسای قوای سه‌گانه، نیز به «پیام ما» می‌گوید که دانشگاه از تدوین این سند بی‌اطلاع است و او نیز علاقمند است تا این سند را مطالعه کند: «تا جایی که می‌دانم پیش‌نویسی به دانشگاه ارسال نشده است، یا از اساتید نظرخواهی نشده است. در حال حاضر نیز هیچ اطلاعی از آنچه در این سند مصوب شده است، ندارم.»

.. «رضا حاجی‌کریم»، رئیس هیئت‌مدیرهٔ فدراسیون صنعت آب کشور نیز در گفت‌وگو با «پیام ما» این نکته را تأیید و اما تأکید می‌کند: «ماده ۲ و ۳ قانون بهبود مستمر محیط کسب‌وکار می‌گوید دولت مکلف است در مراحل بررسی موضوعات مربوط به محیط کسب‌وکار برای اصلاح و تدوین مقررات و آیین‌نامه‌ها، نظر کتبی اتاق‌ها و آن دسته از تشکل‌های ذی‌ربطی که عضو اتاق‌ها نیستند، اعم از کارفرمایی و کارگری را درخواست و بررسی کند و هرگاه لازم دید آنان را به جلسات تصمیم‌گیری دعوت کند. همچنین، دستگاه‌های اجرایی مکلفند هنگام تدوین یا اصلاح مقررات، بخشنامه‌ها و رویه‌های اجرایی، نظر تشکل‌های اقتصادی ذی‌ربط را استعلام کنند و مورد توجه قرار دهند. انجام ندادن این موضوع به‌مثابه ترک فعل است. من چیزی در ذهن از طرح یا سندی با .. عنوان نقشهٔ راهبردی آب کشور ندارم

متن کامل این خبر را می توانید در روزنامه پیام‌ ما مطالعه نمایید.

فرم ثبت نظرات

نام
ایمیل
متن
متن